• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ten wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą położony jest kraj mający do zaoferowania całe mnóstwo świetnych rzeczy. Jeżeli w takim razie szukamy dla siebie faktycznie ciekawego miejsca, to zdecydowanie warto nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się naturalnie położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – w związku z tym obecnie znajdziemy w nim całe mnóstwo śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak tak rozległym państwem, że dobrze jest zapuścić się nieco dalej na wschód, bowiem także i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Fantastycznym przykładem może tu być chociażby Kijów, który w chwili obecnej z całą pewnością należy do absolutnie najciekawszych stolic w całej Europie.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak mnóstwo ciekawych atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy wiele śladów polskiej kultury, przez co może to być fantastyczna lekcja historii.
źródło: http://peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Zobacz podobne artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.