• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie sporo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją szalenie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, ale w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale trudno powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy? Trudno jednoznacznie rzec…
Frazy kluczowe: Edukacja i Szkoła, Szkoła, Edukacja i Szkoła, Nauka.

Zobacz podobne artykuły:

Categories: Nauka

Comments are closed.